Gong Yoo Finding Mr.Destiny -Sonunda İzledim-

Nisan 5th, 2011

Image and video hosting by TinyPic

Aslında izleyeli bir kaç gün oldu. İngilizce alt yazısı nete düşer, düşmez indirdim. Filmi çok daha önce indirmiştim. Önce Korece -anlamadan- sonra da İngilizce izledim. Türkçesi çıkmış duyduğum kadarıyla bir de Türkçe izleyeceğim.

Gong Yoo’nun asker dönüşü ilk projesi olması sebebiyle çok büyük bir heyecan ve merakla bekliyorduk. Dramabeans bu filmdeki rolü için Gong Yoo’ya ‘adorkable’  benzetmesi yapmış. İngilizce ‘adorable’ ve ‘dorky’ kelimelerinin birleşimi. Yani böyle hafif sarsak-sersem ama sevimli bir tip.

Han Gi Joon bir seyahat ajentesinde çalışıyor, fakat fazla ‘doğrucu’ olduğu için işinden kovuluyor. Sonra kendi işini yapmaya karar veriyor. İlk Aşkınızı Bulma Ajansı. Tabii bu fikri bulma aşaması da enteresan. Eski sınıf arkadaşı tarafından dolandırılmaktan son anda kurtulurken, kendi gibi diğer mağdurlarla karşılaşınca hepsinin bir zamanlar bu dolandırıcı kadına aşık olduğu, çoğunun ilk aşkı olduğu ortaya çıkıyor. Buradan ilk aşkın önemini kavrayan kahramanımız, kendi şirketini açıyor. :) Bunun öncesinde çeşitli işler deniyor tabii. Turist rehberliği gibi. Kore dalgasına kapılmış Japon ajummaların taciziyle noktalanıyor bu işi :)

Şirketin ilk müşterisi, Ji Woo. Pilot sevgilisinin evlenme teklifini reddediyor. O pasaklı haliyle o yakışıklı pilot bu kıza nasıl aşık oldu orası ayrı bir muamma :) Pasaklı Ji Woo asker babası ve öğretmen kardeşiyle yaşıyordur. Mesleği gereği kızlarını da askeri disiplinle büyütmüş bir baba, yine de kendince şefkatini, endişesini gösteriyor kızlarına. Anne figürünün eksikliğinden olsa gerek, her aile gibi, bir an önce kızlarının mutluluğunu görmek istiyor.

Evlenme teklifini reddettiğini öğrenen babası, ufak bir sinir harbinin ardından, kızımızı First Love Agencye götürüyor… Çünkü Ji Woo ilk aşkını unutmamıştır, ama hakkında bildiği tek şey adıdır. Kim Jong Wook…

10 yıl önce Hindistan seyahatinde karşılaştığı bu adamı yıllarca aklından çıkaramamış. Kavuşulamayan her aşk gibi içinde büyümüş de, büyümüş. Kendini işine vermiş. Ne iş yaptığına gelecek olursak, bir müzikal yönetmeni. Bir gün geciken bir aktrisin yerine sahneye çıkıyor mecburen. Sadece o sahnede oyuncuyu beğendim :) Fena kız değil dedim ve müzikal sahnelerinde orada olmak istedim resmen. Bugüne kadar bir müzikale gitmemiş olmak eksiklik belki de.

First Love Agencye dönersek, Hang Gi Joon ve Ji Woo, Kim Joo Wook’u bulmak için, beraberce yollara koyulurlar. Potansiyelini açığa çıkaramamış bir adam, hayal kırıklığına uğramaktan korktuğu için sonlardan kaçan bir kadının hayatları böylelikle kesişir. Bu süreçte neler olduğunu tahmin etmek güç değil elbette.

Geri dönüşlerde Hindistanda KJW ile geçirdiği zamanları görüyoruz. Bu sahnelerle ilgili sessiz kalma hakkımı kullanıyorum :) (gırrrr)

Gong Yoo süper ötesi şirin, çok yetenekli. Her iki karakteri de başarıyla canlandırmış. Kaderi zorlamalı mı? Yoksa akışına mı bırakmalı? Aşkın hayali, aşkın kendisinden daha mı güzel? Bu soruları sorduran, yormayan, sıkmayan bir film diyebilirim kısaca.

İçinde Gong Yoo’nun olduğu bir filmi nasıl kısa anlatabilirim ben? Nasıl özetlerim? Nasıl objektif olurum? Çabaladım ama, yazı boyunca siz de farkettiniz mi? :) Oyunculuklar çok iyiydi ama senaryoda bir boşluk, bir yarım kalmışlık hissi vardı. Oyuncuların potansiyelini iyi değerlendirebilmiş olsalardı, gişede çok daha başarılı olacak bir film ortaya çıkabilirdi. Yine de çok keyifliydi benim için. İzleyin öneriyorum. :)

19 Responses to “Gong Yoo Finding Mr.Destiny -Sonunda İzledim-”

 1. Miss_Nefertiti dedi ki:

  Ben izlemedim şu aralar boş zaman yaratabilirsem izlemeyi planlıyorum. Ama LaFea’mın ‘tarafsız’ (^=^) yazısını okuduktan sonra daha kısa bir zamanda izlemeyi istiyorum.

  Gişede büyük izleyici çekmiş, vayy canına be dedirten başarı yakalayamamış olsa da diğer Kore yapımları gibi yurt dışında başarıya kavuşacak yapımlardan sanırım. İnternet üzerinden izlenerek ve indirilerek daha fazla izleyiciye ulaşacağı kesin.

  Bu sebeple ben gişe rakamlarını özellikle de Kore yapımlarında bir ‘başarı’ kriteri olarak görmüyorum. Gong Yoo şu anda tekrar bir film çeviriyor. Şu film çekme sevdası bitse de dramalara geri dönse. Biz de doyasıya seyretsek.

  En kısa zamanda filmi izlemek üzere… Ehehe ayrıca o yukarıdaki ‘susma hakkı kullanılan’ fotoğraf için yorumum: SUSMA HAKKIMI KULLANIYORUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • admin dedi ki:

   Nefim: Tarafsızdım tabii canım :) Kıza sövmedim farkettiysen :P Söylediklerine katılmamak elde değil. Artık hasretinden öleceğiz adamın bitirse şu film olaylarını da bir dizi çekse yıl bitmeden. 2012 ye kalır bu dizi davası kesin. 1.5 sene oldu askerden döneli hala bir ses yok dizi namına.

   Özlem:
   Evet, yarım kalmış yanlarına rağmen ben de sevdim. Koreliler iyi sinema*tv konusunda ona ne şüphe.

   Besra: İzlemelisin canım mutlaka.

   Chibi:
   Canım senin de benden önce yazdığın bir sürü yazın var. Eksiklikle fazlaydı aslında filmde ama o kadar rahatsız etmedi. Hoş eğlencelik Gong Yoo’yu doyasıya seyredebileceğimiz bir romantik komedi olmuş. Gong Yoo şahane gerisi bahane :P

 2. özlem dedi ki:

  ben izledim la fea ve çok beğendim,evet biraz eksik kalmış taraflar var ama yinede sevdim filmi….kader olgusunu güzel işliyor bu koreliler…illa ilk aşk olmak zorunda değil yani…..:)))

 3. Besra dedi ki:

  Benimde merak ettiğim bir flimdi en kısa zamanda izleyeceğim :D gerçektende çok tarafsız bir yazı olmuş :D

 4. chibi dedi ki:

  vayyyyyyyyyyyyyyyy çok kötüsün sen ya gene beni geçtin aşkım nasıl güzel oynamış ya valla Gong’a aşık olduğumdan değil ama gerçekten çok iyi oynamış :) hikayeyi de sevdim doğrusu gerçi bana fazla kısa geldi belki çiftin birbirine aşık oldukları süreci biraz daha uzatabilirlerdi ama yine de izlenecek eğlenceli bir film herkeş izlesin :D
  hamiş : o otel sahnesine benim de yorumum yok :(

 5. tarih84 dedi ki:

  valla ben sayfalarca bir anlatım beklkiyordum çok kısa geldi:)) ım sun etkisi mi:))

  filmi beğendim gong iki ayrı karakterde iki ayrı şahanelik içinde. farklı bir film klasik klişelerle dolu bir film ama güzel. ım sun pek beğenemedim ama oyunculuğu bu rol için gayet iyiydi malesef:(( şu malum yorumsuz sahnede diyim anladın sen:)) gongun kızı kavrayışı falan oğğ dedim bizim oğlan olmuş adam:)) hele filmin son sahnesinde sie o ezik pısırık karaktere öyle alışmışım ki anammm bizim kerata erkek mi olmuş dedim:))

  yazık ya ben çok acıdım çocuğun hallerine kadın diyor ben japonyaya gitmek istiyorum gong diyor yapma etme ajumma ya tsunami çıkarsa:)) yazık tacize uğradıktan sonra da bir ağlamadığı kaldı:) aklıma geldi o taciz sahnesinde winter sonata dizisinin çekildiği parkta heykeleri ve müzesi var acaba secret garden bahçesi kuş yuvası evin falan müzeleşmiş hali de var mıdır?

  neyse efendim: gong olmuş A sınıfı bir oyuncu hadi hayırlısı:)

  • admin dedi ki:

   Sayfalarca anlatırdım ama o zaman filmi izlemeye gerek kalmazdı :) Oppam zaten A sınıfı bir oyuncuydu yeni mi anladın? cık cık cık. Tacize uğradığı sahne çok komikti zaten. Yüz ifadesi falan şahaneydi. Acaba çok NG olmuş mudur o sahnede? :))

 6. akira dedi ki:

  Gong derim başka da bişi demem :)

 7. Son Kan-Ka dedi ki:

  Selamlar admin ^^ Sonunda Coffee Prince ‘i izledim. Ödevimi yaptım deyu haber vereyim dedim. Eeee, nasıldı dersen…. Piç herif çok yakışıklıydı eheuheuheuh ^^ Heee aynen küfrede küfrede izledim. Sevdiğin kadar varmış. Haklı olmanın dayanılmaz hafifliğini yaşa arkedeşim ^^ Belki bu ay sonu İstanbula geleceğim iş icabı. Yaparmıyız bi ramen?

 8. admin dedi ki:

  Ha ha ne kadar objektif bir yorum olmuş. Afferin diğer ödevleri de başarıyla tamamlayacağını umuyorum :) Bunu bir erkek izleyici de onayladıysa artık bana Gong Yoo’ya karada ölüm yok :) Sen gel, ayarlarız bir ifadeni almak gerek zaten :D

 9. akibe dedi ki:

  Gong yoo yu tekrar izlemek iyi olacak ama ben ingilizce alt yazılı izleyip de filme doyacak düzeyde değilim. Türkçe alt yazılısını nerden izleyebilirim?

 10. mavi dedi ki:

  bende pazar günü izledim. Evde değil bu sefer kalabalık eşliğinde izledim. Sessiz bir ortamdayken öpüşme sahnesinde hayırrr diye bağırınca herkes dönüp köşede oturan deliye baktı. Bende şaşırdım aslında :D
  Film beni sarmadı. Belki de gözüm sadece o saçlara takıldığından. Ne o abi ya? Nedir yani? Nerde bizim taş nerde bu sümsük? Ben hiç sevmedim. Sonunda kız tarafından da beğenilmiş olduğundan gelene erkeksi hava ile kolundan tutup çektiği sahneyi sevdim sadece. Onun dışında at çöpe.
  Gerçi benim izlerken yaşadığım sıkıntılar yüzünden de olabilir.
  Ama yemezler Gongcuğum. En kıısa zamanda uzun soluklu bir dizi bekleri. Haberin ola.

  • admin dedi ki:

   Yani Gong YOO yeni bir şey denemiş. Çok tatlı olmuş ama yetmez bize. Film Gong YOO oynamamış olsaydı, merakle bekleyeceğim bir film olmazdı kesinlikle.

 11. OhYoonJoo dedi ki:

  En sevdiğim oyuncuları buluşturdu film. Im Soo da Gong ta süperdi filmde bence ^^ Ama eksiklikler falan gırla tabi.
  Ben isterdim ki hani böyle en güzel yerinde filmin/dizinin reklam giriyor onun gibi bu Hindistana gittikleri bölüm uzadıkça uzasaydı (: Hatta madem taa Hindistan’a geldik boşverin senaryoyu burada siz ikiniz biraz “misa” biraz “coffee prince” oynayıverin bakayım şurda deseydi yönetmen :D Kötü bir niyetim vallahi yok (:

  • admin dedi ki:

   OhYoonJoo Bu blog sahibinin Im Su Junga alerjisi vardır genç bayan :) Öyle ulu orta yerde keşke daha fazla romantik sahneleri olsun demek ‘Ben kaşınıyorum, ölümüm senin elinden olsun istiyorum’ demekle aynı şeydir ya da ‘Bana bir şey olmaz kızım, seni kalp krizinden götüreceğim’ ben demektir :)) Her halükarda sağlıklı değildir. Aman efendim uzak duralım. Hatta arkadaşlarımızı da uyaralım. Son olarak ne diyoruz: GÖZÜN ÇIKSIN IM!!!!!

 12. OhYoonJoo dedi ki:

  Kötü bir niyetim vallahi yok (: diyede belirtmişim ama @Lafea yaa :P Bu kızın işlerinde 10 numara adamlarla takılması mıdır acaba alerjinin sebebi cidden merak ettim şimdi. Kendisi Danielle bir dizi/filmde yakınlaşmadığı sürece benim bir sorunum olmayacak gibi :D Ama artık senin yanındayken sorunluymuş gibi davranırım zilliye :D Oldu şimdi değil mi?

 13. admin dedi ki:

  Ehh oldu :) Sorunun cevabı evet kızın Kore’de dizi-film çekmediği adam kalmadı en olmadı reklam filmi çekiyor. Katli vaciptir bizim gözümüzde :)) Merak etme Daniellada bir şeyler yapar yakında. O zaman sende katılırsın Im Su Jun go go Im Su Jung no no klubüne :D

 14. Aicha dedi ki:

  Şimdi bitti film hatta filmin sonundaki yazılar geçerken yazıyorum yorumumu :) Çok güzeldi. Özellikle Osaka’daki karşılaşmalarını en sona koymuşlar ya çok güzeldi :) Ben daha ilk kez Gong Yoo’yu izledim. Kesinlikle iyi bir oyuncu. Bildiğin taşış bi de! Hindistan sahnelerinde o yeşil gömlekli haline “uu baby” dedim :) Kız da şirin ötesi. Böyle dudaklarını kıstırırarak çocukları seversin ya öyle sevilcek bişi :)

Leave a Reply