While You Were Sleeping/Çok Romantik Komedi

Aralık 25th, 2011

‘Peter, bana Jack’e ne zaman aşık olduğumu sordu. Ben de ona sen uyurken dedim.

Bu soğuk havalarda oturup bir film izlesem dedim. Ne izleyeceğime bir türlü karar veremedim. Sonunda kendimi eskinin bildik, tanıdık sıcaklığında buldum. While You Were Sleeping/Sen Uyurken 1995 yapımı bir romantik komedi. Tam noel zamanı izlensin diye yapılmış belki. Benim aklıma bu zamanda gelmesi tesadüf ama isabet oldu :)

Lucy metro istasyonunda gişe memurudur. Her gün gördüğü ama adını bile bilmediği bir adama platonik aşık olmuş onun hayatının erkeği ilan etmiştir. Peterı bir kazada metro raylarından ezilmekten son anda kurtarır. Hastanede bir yanlış anlaşılma sonucu Peterın nişanlısı olduğu sanılır. Peterın kalabalık ve şenlikli ailesi de bu duruma son derece sevinir. Dahası büyükten, küçüğe hepsi Lucy’i çok sevmiştir ve Lucyde onları. Bu sebeple bir türlü gerçeği söyleyemez.

Peter bir süre komada kalır. Bu süreçte aile ve Lucy daha da yakınlaşır. Hiç bir yakını olmayan, babasını sene önce kaybeden Lucy, özlemini çektiği bu aile sıcaklığına ve sevgisine çabucak alışır. Ailenin en küçük oğlu Jack ile Lucy arasında ilk andan itibaren bir yakınlaşma olur ama Peterın nişanlısı olduğunu düşündüğü için bir adım atamaz Jack ve bu çok sinir bozucudur. Biraz da Peter’ın nasıl bu kadar tatlı bir kız bulmuş olabileceği konusunda şaşkınlık yaşar. Güzel sıcak romantik bir film. Televizyonda da pek çok kez yayınlandı. İzleyin derim ben.

 -Ben oğlunuza aşık oldum.
-Eee biliyoruz.
-Hayır o oğlunuz değil,öbürü
-Naptın sen?
-O hiçbir şey yapmadı…

 

11 Responses to “While You Were Sleeping/Çok Romantik Komedi”

 1. MineTD dedi ki:

  yıllar önce izlemiştim ve hala gülümsememe sebep olan sıcacık bir film. ‘Peter, bana Jack’e ne zaman aşık olduğumu sordu. Ben de ona sen uyurken dedim.‘ ve unutulmaz replik :) zamanın sorgulanmaması gerektiğini düşündürür hep. çok güzeldi hatırlamak teşekkür ederim :)

  • La Fea dedi ki:

   MineTD: Rica ederim, güzel filmdir bende çok severim.

   Besra: Bende şimdi DVD formatında indirmeye çalışıyorum. Aklıma geldi paylaşayım dedim.

   Makinosev Hem ATV de hem de Tv8 de pek çok kez yayınlandı. Tam Pazar gecesi sineması kuşağında yayınlanacak filmlerden. Bu arada yine başlıyormuş Pazar gecesi sineması.

   Meryem: Ama Kore’den önce ABD vadı. Adamlar çok iyi işler çıkardılar geçmişte de, bugünde iyi şeyler yapıyorlar. Ama Uzakdoğunun tadı başka ondan sana soğuk geliyordur :)

 2. Besra dedi ki:

  Yıllar önce ATV kanalında izlemiştim çok güzel insanın içini ısıtan harika bir filimdi :) o kadar çok sevmiştimki DVD’ini almıştım :) teşekkürler ellerine sağlık :)

 3. makinosev dedi ki:

  seneler önce atv’de izlemiştim, sandra bullock’un da altın yıllarıydı, hala severim o ayrı :)
  bu filmde amerikan tarzı romantik filmlerin en naif ve tatlı olanlarından, bu tarz filmleri çok sevmişimdir hep, sende çok güzel anlatmışsın Lafea, ellerine sağlık :)

 4. MeryeM dedi ki:

  Bu filmi hiç izlemedim :D Kore dizileri ve filmlerinden sonra Amerikan yapımları bana çok donuk duygusuz ve tek bir noktaya odaklı gelmeye başladı. Ya da ben gerçekten duygularımın anlamını kaybettim tek yere odaklandım :D :D yine de tavsiyeniz üzerine fırsat bulduğumda izleyeceğim.:)

 5. kimbapsushi dedi ki:

  Adını yıllardır duyduğum ama hala izlemediğim bir film. Konusunu ilk kez senden okudum ve sevimli buldum. Sandra’nın romantik komedileri güzel oluyor. Bundan sonra rastlarsam affetmiycem, eline sağlık.

 6. MeryeM dedi ki:

  Bence de iyi işler yapıyorlar beğendiğim yapımları çoktur anlatmak istediğim romantizmi yada insani duyguları çok çok farklı yere taşımış olmaları. yani masumiyetlerini kaybetmişler sanki.yoksa çok güzel romantik yapımları da var diğer türleri de var,ve evet malesef Kore’den önce onlar vardı :S çok fanatik değilim ne tür hangi milletten olsa izlerim dinlerim sadece romantizm yada kadın-erkek ilişkilerinde işin vıcığını çıkardıklarını düşünüyorum biraz.tamamen genel bir izlenim :) yoksa ABD bu işin üstadı olmuş artık almış gitmiş kim yetişe onlara :))

  • La Fea dedi ki:

   Meryem Anladım canım :) Korelilerde şüphesiz ki çok iyi. Çeşitlilik sağladılar, kurtardılar bizi :)

   Kimbapsuşi Güzel romatik bir komedi.İndir bence bir an evvel. Link atarım sana :)

   Syhn Aynen ben de tekrar, tekrar izleyebilirim. Özellikle bu havalarda.

   Madampatapuff: Çok, çok değişik değil aslında ama sıcak insanın mutlu eden, keyifli bir film. Sandraya bir şans ver bence :)

 7. Syhn dedi ki:

  en sevdiğim romantik komedilerdendir defalarca izlemiş ancak defalarca daha izleyebileceğim bi film :D

 8. Madam Patapuff dedi ki:

  ‘Romantik’ türü filmler arattığımda ne zamandır önüme While You Were Sleeping çıkıyordu. Doğruyu söylemek gerekirse; Sandra Bullock ‘u hiç sevmediğim için izlemiyordum. Konusuna dahi bakmıyordum. Şimdi okuduğumda oldukça ilginç bir film olduğunu anladım. :D Bu tarz, değişik, klişeleri kırmış/kırmaya çalışmış filmleri severim. En yakın zamanda izleyeceğim. Ellerine sağlık.^_^

 9. tugbatugba dedi ki:

  bu filmi her zaman beni hayallere daldırmıştır nedendir bilinmez… izlerken büyük keyif alırım :))

Leave a Reply