Yıl Dönümü 8. Yıl

Şubat 11th, 2017

1 Şubat 2009’da başladım bu blogu yazmaya. 8 yıl önce bir hevesle başladım. Hala kör topal devam ediyorum. Aslında bu sene yıl dönümü yazısı yazmayacaktım. Geçtiğimiz iki yıl hem ülkemiz hem benim özel hayatım adına çok zordu. Önce amcamın, sonra halamın rahatsızlığı sonra babamın felç geçirmesi. Sonuncusu tabii ki en zoruydu. Sonra yeni bir iş. Devlet memuru oldum. Herşey daha güzel ve kolay olacak derken korkunç bir ortama düştüm. Neyse dertlerimle boğmak istemiyorum. Amacım uzun süren yokluğumu açıklamaktı :)

Blog bana çok şey kattı. Defalarca söylediğim gibi çok güzel insanlar tanıdım. Dostlar edindim. Bazıları hayatımda hala. Bazıları yaşadığım en büyük hayal kırıklığı olarak tarih sahnesinde yerini aldı. Meğer dost sandıklarım arkamdan konuşurmuş, beni üzmek için en zayıf anımı bekliyorlarmış. Meğer hiç dostum olmamışlar. Olsun yaşadığımız her şey bir hayat tecrübesi neticesinde.

Ayy 8 sene mi oldu? Çocuğum olsa okula giderdi. Belli bir düzende yazsam fanomen olur Kerimcan Durmaza’a rakip olamazdım tabii :P O başka bir kulvarda. Sanırım yaşlandım arkadaşlar. En yaşlı uzakdoğu blogcusu olarak köşeye mi çekilsem? :P 10. yılı da görüp kutlayabiliriz inşallah. Beni bu kadar süre takip eden herkese yürekten teşekkürler.  Seçtiğim görsel size bir şey çağrıştrdı mı?

6 Responses to “Yıl Dönümü 8. Yıl”

 1. Minikprof dedi ki:

  Canııımmmm bu sekiz senenin büyük çoğunluğunda yayında ben de vardım. Kah güldük.. kah ağladık. Çok üzüldüğümüz, kahrolduğumuz zamanlar da geçirdik. Ama biz yeri geldik yan yana, yeri geldi sırt sırta verdik bu zor zamanları birlikte geçirdik.

  İyi zamanlardan bahsetmeye bile gerek yok. O zamanlar hep gıybet :D :D

  Nice nice yıllar bu blog bizim ilk buluşma noktamız olarak kalacak. Burası dostluğumuzun başlangıç noktası, mihenk taşı ☻♥

 2. La Fea dedi ki:

  Blogun bana en büyük getirisi sensin canım. Tek cümlelik cevabıma rağmen geri gelmen ve arkadaşım olman büyük şans. :) 8 senenin tamamında beraberdik. Allah hep güzel günlerde görüşmeyi nasip etsin. Yaşlandık beaaa :P

 3. Pofuduk dedi ki:

  Yaa ne demek yaşlı? Ne demek köşeye çekileyim? Ben sizlerin aranızdaki paylaşıma hayran kalıp geldim. Sizin yazılarınızı okudum deli gibi. 8. sınıftaydım Asya dizi filmleri hakkında bloglar yazıldığını keşfettiğimde. İlk takibe aldığım bloglardandı sizin blogunuz. Lisede deli cesaretiyle atıldım buraya sizin aranızdaki iletişime hayran kalıp. Üniversitedeyim hala kontrol paneline bloglarınızın adı düşünce herşeyi erteleyip açıyorum sayfayı. Bahsettiğim sadece Lafea blog değil tabiki de ama sizin de yorumlaştığınız bloglardan bahsediyorum. Böyle yorumdan yoruma birsürü blog keşfettim. 😃

  Tabiki de hayatınız iyisiyle kötüsüyle buranın gerisinde bir yerde ve tabiki de o gerideki hayatınız buraya uğrama sıklığınızı etkiliyor. Azar azar olsa da yazılarınızı görmek mutluluk veriyor.

  Vuhhuuu hasta gibi yazmışım da yazmışım 😂
  Sözün özü nice 8 yıllara 😊😊

  • La Fea dedi ki:

   Pofuduk ne kadar mutlu oldum yorumuna. Biz de senin hayatının dönemlerinde olmuşuz bilmeden. Deli cesareti deme lütfen. Bir blogcuyu en çok mutlu eden şeylerden biridir geri dönüşler özellikle yorumlar. İyi ki yazmışsın. Ben de azar azar da olsa okuyanlar oldukça yazmayı bırakmayı düşünmüyorum. Çok teşekkür ederim. Sağlıkla ve mutlulukla nice yıllarda buluşuruz dilerim.

 4. Syhn dedi ki:

  nice yıllara..
  ya senin yaşlanman demek benim yaşlanmam demek. senin blogunun yaşlanması demek benim blogumun yaşlanması demek ki mümkün değil.
  imza: ömr-ü billah çıtırlar

  • La Fea dedi ki:

   Teşekkür ederim Seyhancım :) Duayen bloggerım. Yok canım ne yaşlanması acaba mı dedim ben :P Tabii ki biz hep genç hep çıtır kalacağız her daim ;)

Leave a Reply